آموزش سئوآموزش سئو و تولید محتواآموزش طراحی سایتاخبار فناوری اطلاعاتترفند های سئوسئو وردپرسمقالات سئومقالات وردپرسموضوعات جذابنکات طراحی سایت و سئو

بهبود سئو سایت وردپرسی با راهکارهای جالب

بهبود سئو سایت وردپرسی دغدغه افراد بسیار زیادی است؛ چرا که وردپرس رایج ترین و پر استفاده ترین قالب آماده طراحی سایت می باشد. در این مقاله نکات مهمی برای افزایش سئو سایت وردپرس بیان شده است.

بهبود سئو سایت وردپرسی دغدغه افراد بسیار زیادی است؛ چرا که وردپرس رایج ترین و پر استفاده ترین قالب آماده طراحی سایت می باشد. استفاده از قالب های آماده در طراحی سایت می تواند در صرفه جویی هزینه و زمان بسیار موثر باشد. بی شک علاوه بر زیبایی ظاهری، کارایی نیز اهمیت زیادی در انتخاب قالب آماده دارد. دیر یا زود هر مدیر سایت وردپرسی پی خواهد برد که به بهبود سئو سایت وردپرس خود برای فعالیت هر چه بهتر نیاز دارد

سئو سایت وردپرس و تولید محتوا
بهبود سئو سایت وردپرسی به معنای اقداماتی است که می تواند موجب بهبود و قرار گیری در صفحه اول گوگل شود. این اقدامات می توانند بسیار متنوع و متعدد باشند. یکی از مهمترین اقدامات تولید محتوای مفید و کاربر پسند است. محتوا پادشاه است. در واقع فرقی ندارد که از کدام قالب آماده استفاده می کنید یا حتی ممکن است سایت را از صفر کدنویسی و طراحی کرده باشید، تولید محتوا می تواند تاثیر زیادی بر سئو سایت وردپرس شما داشته باشد. تولید محتوا اصولی با تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب بهترین کلمات می تواند در ارتقا سئو سایت شما معجزه کند. در واقع برای این که سایت شما سئو فرندلی باشد، در تولید محتوا علاوه بر کیفیت و مفاهیم مطالب باید اصولی را نیز رعایت کنید. نوع و نحوه تکرار کلمه کلیدی، انتخاب تایتل صفحه، متا دیسکریپشن و زیر تیتر ها در قالب h1 و h2 می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

تصاویر نیز اهمیت زیادی در سئو سایت وردپرسی دارند. از تصاویر مناسب، با کیفیت و مرتبط استفاده کنید و سعی کنید تصاویر دارای عنوان و متن جایگزین alt باشند. اندازه عکس ها را با استفاده از نرم افزار های مناسب به اندازه دلخواه تبدیل کنید و سپس از آنها استفاده کنید. در آخر به هیچ عنوان لینک سازی داخلی را فراموش نکنید!

افزونه های مناسب برای بهبود سئو سایت وردپرسی
یکی از مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید انتخاب و استفاده از یک افزونه مناسب برای بهبود سئو سایت وردپرسی است. یکی از مهمترین مزیت های قالب وردپرس این است که افزونه های مناسب و حرفه ای برای بهبود سئو این قالب در دسترس شما هستند. افزونه ها بخش مهمی از محیط وردپرسی هستند و برای ساخت وب سایت های بزرگ نقش حیاتی دارند. افزونه ها اپلیکیشن هایی هستند که امکان اضافه کردن ویژگی ها و کارکردهای جدید را برای وردپرس فراهم می آورند. افزونه ها با وردپرس ادغام شده و همراه آن اجرا می شوند. با استفاده از افزونه های مختلف می توانید فروشگاه آنلاین بسازید، فرم، پادکست، سایت عکاسی و … بسازید.

یکی از مهم ترین گروه افزونه های عرضه شده، افزونه بهبود سئو سایت وردپرس است. افزونه YOAST و ALL in line SEO pack دو افزونه از شناخته شده ترین و پر کاربرد ترین افزونه های بهبود سئو سایت وردپرسی هستند. هر دو افزونه دارای نسخه رایگان و پرمیوم هستند که امکانات دو نسخه با هم کمی فرق دارد. فراموش نکنید این افزونه ها جایگزین متخصص سئو شما نیستند و فقط قادرند به شما هشدار دهند کدام محتوا و بخش نیاز به بهبود سئو دارند

بهینه سازی سرعت بارگذاری برای بهبود سئو

سرعت بارگذاری اهمیت زیادی در بهبود سئو سایت وردپرسی دارد. محتوای خوب و سئو شده زمانی موثر است که کاربر آن را بخواند. اگر سرعت سایت سایت شما کند باشد، احتمال این که کاربر از مطالعه محتوا و بازدید سایت شما منصرف شود، بسیار زیاد است. یک ثانیه تاخیر در بارگذاری باعث افت 16% رضایت کاربران و 11% افت بازدید از سایت می شود. بنابراین اقدامات در راستای افزایش سرعت بارگذاری سایت وردپرس را در اولویت قرار دهید. هاست، حجم صفحه، پیکربندی وردپرس، افزونه هایی که استفاده می کنید و اسکریپت های خارجی از جمله موارد موثر بر سرعت سایت وردپرس می باشد که باید برای افزایش سرعت بررسی و بهینه سازی کنید. برای مثال در صورتی که حجم تصاویر باعث حجم صفحه شوند یا افزونه های غیر استاندارد استفاده کنید که سایت را کند کنند، امکان افت جایگاه سئو شما وجود دارد.

ایندکس شدن در گوگل
ایندکس شدن در گوگل اصلی ترین جایگاه را در بهبود سئو سایت وردپرسی دارد. در واقع زمانی که سایت و لینک شما در گوگل ایندکس می شود، گوگل در جستجو ها لینک شما را نیز بررسی و اولویت بندی می کند. برای تشریح این مسئله این چنین بیان می شود، در واقع زمانی که کتابی در کتابخانه باشد شما می توانید آن را جستجو کنید. اگر گوگل کتابخانه باشد سایت شما باید مشابه کتاب های داخل آن در آن ایندکس شود. راه های مختلفی برای ایندکس شدن در گوگل وجود دارد که نباید از هیچ کدام غافل شوید. یکی از مهم ترین این اقدامات را در این راستا باید به هنگام نصب سایت وردپرس بر روی میزبانی وب انجام دهید. در بخش تنظیمات وردپرس در زیربخش خواندن، گزینه با عنوان نمایش به موتور جستجو وجود دارد. در قسمتی در این گزینه نوشته شده است، از موتورهای جستجو درخواست کن محتوای سایت را بررسی نکنند. باید اطمینان حاصل کنید که این گزینه غیر فعال است. همچنین باید فایل robots.txt را نیز چک کنید.

بهترین پیوند یکتا برای بهبود سئو سایت وردپرسی

یکی از مهم ترین نکات در سئو سایت وردپرسی، لینک دهی به مطالب سایت و تعیین آدرس دهی permalink مناسب برای محتوا و نوشته های سایت است. در وردپرس می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات و پیوندهای یکتا می توانید نحوه ایجاد لینک های سایت را تعیین کنید. به هنگام نصب وردپرس، حالت پیش فرض لینک دهی فعال است که در آن آدرس دهی بر اساس شناسه با ID انجام می شود. اغلب افزونه های وردپرس، نمی توانند کارایی مناسبی با این لینک دهی داشته باشند و این نوع آدرس دهی برای سئو سایت ورپرس نیز مناسب نیست. پیوند دهی یکتا انواع مختلفی دارد ممکن است حالت پیش فرض یا استفاده از شناسه، روز و نام، ماه و نام ، عددی، نام نوشته و ساختار دلخواه انتخاب شود.
بیشتر متخصصان و مشاوران سئو، در بیشتر مواقع، پیوند دهی یکتا از نوع نام نوشته را توصیه می کنند. در این روش می توان به راحتی و با استفاده از حداکثر کاراکتر اختصاص داده شده به لینک محتوا و مطالب، لینک مورد نظر را انتخاب کرد. این نوع پیوند دهی یکتا، امکان نمایش عنوان و کلید واژه اصلی را هر نوشته یا بخش را دارد. نکته دیگری که نباید در پیوند دهی یکتا فراموش کنید، استفاده از ریدایرکت مناسب در صورت تغییر پیوند دهی یکتا است. در صورتی که قبلا از پیوند دهی یکتا دیگری استفاده می کردید و قصد دارید آن را عوض کنید باید با ریدایرکت مناسب مطمئن شوید که مطالب که قبلا ایندکس شده اند، با خطای 404 مواجه نمی شوند

امنیت و جایگاه آن در افزایش سئو سایت

یکی از بزرگترین نگرانی هایی که در خصوص قالب های آماده وجود دارد، مربوط به امنیت سایت است. در خصوص قالب های آماده از جمله وردپرس، اهمیت زیادی دارد که از راهکار های افزایش امنیت سایت استفاده کنید. هک شدن سایت می تواند آسیب های جدی به سئو سایت شما وارد کند. بنابراین برای بهبود سئو سایت وردپرسی باید افزایش امنیت سایت خود را در اولویت قرار دهید.
امروزه استفاده از پروتکل امن SSL نیز به صورت مستقیم بر سئو شما تاثیر می گذارد. گوگل مدتی است که فعال کردن این پروتکل را بر سئو موثر اعلام نموده است. اگر در سایت وردپرس خود SSL را فعال نمایید، پروتکل آدرس شما به https تغییر می کند و علامت قفل کنار آن سبز رنگ می شود. این سایت ها معمولا سئو بهتری دارند.

سئو خارجی برای افزایش سئو سایت وردپرسی
تمام موارد ذکر شده در بالا در مورد سئو داخلی و سئو تکنیکال سایت وردپرسی است. بخش دیگری از فرآیند سئو سایت وردپرس، سئو خارجی است. مبحث سئو خارجی امروز با توجه به قدرتمند تر شدن الگوریتم های گوگل پیچیده شده است ونیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد که بهتر است برای این کار ار یک مشاور سئو کمک بگیرید.

*********************

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن